İLAHİ ŞİFA RAHMETİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İLAHİ ŞİFA RAHMETİ

TEK ŞİFA KAYNAĞI ALLAH(C.C)'IN ADIYLA
 
AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» HAKSIZ YERE HAPİSTEN KURTULMAK İÇİN
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimeÇarş. Haz. 02, 2010 2:51 am tarafından bilalhoca

» HER HASTALIĞA ŞİFASI KESİN OLAN BİR ÖRNEK DUA (HEDİYEM)
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimeÇarş. Haz. 02, 2010 2:35 am tarafından bilalhoca

» YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:27 am tarafından bilalhoca

» HER TÜRLÜ KAZA VE BELADAN KORUNMAK İÇİN
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:13 am tarafından bilalhoca

» DARGINLARIN BARIŞMASI İÇİN
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:12 am tarafından bilalhoca

» KARI VE KOCA GEÇİMSİZLİĞİNİ ÖNLEME İÇİN
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:11 am tarafından bilalhoca

» GENEL HASTALIKLAR İÇİN
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:10 am tarafından bilalhoca

» BAŞ AĞRILARI İÇİN DUA
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:09 am tarafından bilalhoca

» AĞRI VE SIZILAR İÇİN AYETLER VE DUA
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:09 am tarafından bilalhoca

Aralık 2023
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
TakvimTakvim
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde İLAHİ ŞİFA RAHMETİ adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde İLAHİ ŞİFA RAHMETİ adresi saklayın ve paylaşın

 

 YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
bilalhoca
HAVAS
bilalhoca


Mesaj Sayısı : 109
Kayıt tarihi : 11/05/10
Yaş : 57
Nerden : Denizli

YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI Empty
MesajKonu: YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI   YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI I_icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:27 am

YILDIZLAR, BURÇLAR VE YILDIZNAME
Burç, gökteki yıldız kümelerine verilen isimdir. Her burç bir aya tekabül eder ve böylece o burç o ayda doğan insanların ahlâk ve huylarına etki ettiği gibi şahsiyet oluşumunda da ciddi bir tesir oluşturur. Hatta insanın müstakbel yaşantısı için burcunu iyi bilip ayağını yorganına göre uzatması gerekir. Gibi inanca sahip olanlara iyi bir tavsiyem var. İnsanların ahlâken ve şahsiyeten en iyisi olan Efendimizin (s.a.v.) miladi 569 senesinin Rebiülevvel ayının hangi burca geldiğini hesap edip, evlatlarının bu ayda doğmasına özen göstermelidirler. Zira bu burçta insanların en şereflisi dünyaya teşrif etmiştir. Acaba bu burçtan olduğu halde ahlâken kötü insanlar olabilir mi? Diye düşünürken, herhalde olamaz dedim. İnsanları ahlâken ve tabiaten kötüye sevkeden bir burç olmalı. Firavn’nun, Nemrud’un, Ebu Leheb’in ve onların emsali olan muassırların burçları hep aynı olabilir. Bunu iyi tesbit ediniz ki zürriyetinizden zalim çıkmasın.
Boğa Burcu
Boğa Burcu: Bu ayda doğan insanlar halim selim insanlardır. Sevecenliklerinin yanında biraz nazik ve sıkılganlıkları vardır. Hatta bazıları o kadar sıkılgandırlar ki vapurda biletini kesmeye gelen memura bile ayağa kalkarlar ama üzülmesinler ilerisi aydınlıktır. (Örnek amaçlı uydurma)
Türkiye’deki 60 milyon nüfusu faraza on iki burca eşit olarak bölersen 5 milyon insanın içe kapanık ve sıkılgan olmasının sebebi boğa burcundan olmasıdır. Bunlar bir türlü toplumsallaşamazlar. Yapılacak birşey de yoktur. Zira bunların kaderi böyledir. Boğa burcundadırlar. Ama arslan burcundan olanlar öyle mi? Hayır onlar arslanlar gibidirler. Avrupayı bile titretirler.
Dünya nüfusunu 12’ye bölüp kaç milyon insanın aynı karekterde olduğunu düşünmeye çalışın. Normal zekaya sahip olan insanların bu hesaba gülüp geçtiklerini zannediyorum.
Dini boyutu
Efendimiz (s.a.v.) bir hadisinde şöyle buyurur: Kahini tasdik ederek, kahine müracaat eden, Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e nazil olan (ilahî hüküm)’den uzaktır. Kehanete inanmayarak, kahine gelenin ise kırk gece namazı kabul olunmaz. (Taberani)
Vasile(1) şöyle der: Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in şöyle dediğini işittim. Kahinden birşey sormak için başvuran bir kimseden tevbe/40 gece perdelenir. Hem sorar hemde dediğini tasdik ederse kâfir olur. (Taberani)
Kehanette bildirilen şeyler gaybi olduğundan kişi buna inanırsa Kur’an-ı yalanlamış olur. Küfre girer.
Bu kehanet, ister cam küre olsun, ister iskambil kağıdı veya bir muhabbetten sonra bakılan fincan veya el falı isterse de gazete köşelerindeki burçlar olsun, aynıdır.
Âgâh olunuz
Asrımızda falcılık gazeteler vasıtasıyla günlük hayata girmiştir. Bu meselenin en ilginç yanı da gaybdan haber verdikleri halde gayba inanmayan insanların elinde olan gazetelerin bu işe soyunmalarıdır. İnanmadıkları halde bu işlere neden bu kadar önem verdikleri akıl sahipleri tarafından iyi düşünülmelidir. İki ihtimal olabilir:
1- İnanan insanların inanç sistemlerine zarar verebilmek.
2- Umudundan başka birşeyi kalmamış fukaranın o umudunu bile sömürüp kasalarını doldurmak.
Fal Kur’an’ın ifadesiyle şeytanın pisliklerinden bir pisliktir. (Maide/90)
Falcılar bir şey biliyorlarsa, önce kendilerini kötülükten korusunlar.
Burcunuz?
Geçenlerde burçla ilgili bir kitap okuyan kardeşimin elindeki kitabı alıp burcun bir safsata olduğunu söyledikten sonra burcunu sorup kitaptan okumaya başladım. Arkadaş öyle diyorsunuz ama baksanıza dediklerinizin bir kısmı tamamen beni anlatıyor deyince o şahsa kendi burcunu değil de bir kaç alttaki burcu okuduğumu gösterince şaşırmıştı. Zira insanlar bu tip fallara teslimiyetle yaklaşmaktadırlar.
Yıldızname
Yıldıznâme ile ilgili çokca soru sorulduğundan eski baskı bir yıldıznâmeye tetkik ettim. Doğum tarihi, adı soyadı gibi bilgilerden sonra o bölüme münasip düşen burcu açıp okuyorsunuz. Tabi kitap Osmanlıca herkes okuyamıyor. Dolayısıyla bir gizem var. Kitapta size ait olan burç okunuyor. Örneğin: Başınıza bir kaza gelecek diyor. İnsan tedirgin oluyor ve Allah’tan insan bir kaza geçiriyor. Sakat kalıyor. Kitap açtırmıştım aynen böyle söyledi diye hem bedenen hem de ayrı akaiden sakat bir duruma düşüyor.
Bir sene sonra adam yine kitap açtırıyor. İşimi, doğumu, değişmediğinden aynı yazı tekrar okunuyor. “Yakında bir kaza geçireceksin.” Aradan yirmi yıl geçiyor aynı satırlar “Yakında bir kaza geçireceksin” daha önce geldiğinizi söylemeyin o zaman başka bir yeri okuyor. Belki daha önce geldiğini söylemek daha iyidir. Hiç olmazsa kaza geçirmezsiniz...
Burçlar
Kur’an’da Cenab-ı Allah sabaha, geceye duha vaktine yemin ettiği gibi burçlara da yemin etmiştir.
Burçların ne olduğu hakkında görüş ayrılıkları vardır. Bunlar semanın kapılarıdır veya yüksek yerlerdir. (Zirve) diyen olduğu gibi yıldız kümeleridir diyenler de olmuştur. Yıldız kümesi diyenler, 12, 30, hatta 100 civarında bile sayı belirtmiştir.
Biz burçlar, yıldızdır ve 12 kümedir bile desek, bu yıldız topluluklarının insan yapısı üzerinde etkisinin olduğuna dair hiçbir ilmi delil yoktur. Efendimiz (s.a.v.) döneminde de, yapılan falcılıkları yasakladığı gibi inanmıyorum ama yine de bir bakayım gibi şeyleri dahi yasaklamıştır. Buradan kıyasen gazete burçları inanılmasa da okunmamalıdır.
Tabiat dışı şeylerle uğraşan insanlar, işinin gizemli olduğunu belirtmek için kendini normal insan sınıfından çıkarıp saçına, başına, elbisesine veya davranışlarına bir cinslik vererek yaptıkları işin gizemli olduğunu saf beyinlere kazımak isterler.
Bu tip şeylerle halkı sömürenler sahtekâr, bunlara inanlarda ahmaktır.
Not: Ben ikizler burcundanım, bu burçta olanların hakikatperest oldukları söylenir. (Örnek amaçlı uydurma)adlı burç kitabı.
Belki de bundan dolayı burçlara inanmıyorumdur. Ne dersiniz?

Kaynak:
1) Vasile: Amir oğlu Ka’boğlu Eska oğlu Vasile Ebul Eska’dır. Tebuk muharebesinden önce müslüman oldu. Ashabı Suffedendir. Hicri 85’de Şam’da ölen en son sahabidir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://ilmihavas.dialog.tv
 
YILDIZLAR BURÇLAR VE YILDIZNAME SAHTEKARLIĞI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YILDIZNAME YALANI HURAFASİ

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
İLAHİ ŞİFA RAHMETİ :: ASLI OLMAYAN SAHTE UYDURMA İLİMLER ve BÜYÜCÜLER-
Buraya geçin: